אודות - מי אנחנו

המקהלה הקאמרית עמק-חפר

המקהלה הקאמרית עמק-חפר נוסדה בשנת 1965 ע"י המנצח הנרי קלאוזנר ז"ל, כמקהלה אזורית. במהלך השנים שרה המקהלה תחת שרביטם של המנצחים הנרי קלאוזנר, מיה שביט, נעמי פארן, רונית אייזנברג, ורדה זליג ויעל קיין.

שמעון לבטוב הוא המנצח והמנהל המוסיקלי של המקהלה משנת 2000.
המקהלה מונה כ-50 זמרים, בעיקר מעמק חפר והסביבה. גאוות המקהלה היא בשילוב הדורות המייחד אותה, כאשר לצד זמרים ותיקים שרים זמרים צעירים, תלמידים וסטודנטים.
למקהלה רפרטואר עשיר ומגוון הכולל יצירות קלאסיות גדולות למקהלה ותזמורת, יצירות אקפלה, ויצירות בלווי פסנתר. הרפרטואר כולל יצירות מתקופות שונות: רנסנס, בארוק, התקופה הקלסית,  התקופה הרומנטית, וכמובן גם מוסיקה בת זמננו, לרבות שירי עמים ומוסיקה ישראלית. המקהלה מבצעת יצירות במבחר שפות: עברית, לטינית, רוסית, גרמנית, הונגרית, לדינו, אנגלית ועוד.
המקהלה מופיעה עם מיטב התזמורות בישראל: הסימפונית ירושלים - רשות השידור, תזמורת ראשון לציון, התזמורת הסימפונית חיפה, וביצעה בין היתר את המשיח של הנדל, הרקוויאם של מוצרט, רקוויאם של ברהמס, רקוויאם של ורדי, מיסת נלסון של היידן, המיסה הגדולה של מוצארט, מיסה די גלוריה של פוצ'יני, מחולות פולובציים מתוך הנסיך איגור של בורודין  ועוד יצירות רבות מאוד. 
המקהלה משתתפת בפרויקטים מוסיקליים רבים כגון זמריות, כנסי מקהלות, פסטיבלים ותחרויות בארץ ובחו"ל. בין השאר ייצגה המקהלה את ישראל בפסטיבל מקהלות באנגליה, בחגיגות היובל לעמק חפר שנערכו בזיגן שבגרמניה ובחגיגות 300 שנה לעיר סנט. פטרבורג שברוסיה. 
 המקהלה הופיעה במסגרת הסדרה הווקאלית "קולות 2000" בכנסיות דורמיציון וטבחה וזכתה לשבחים רבים על ביצועיה, בקונצרטים בסדרה הווקאלית בהרצליה בניצוחו של עמוס טלמון, ובקונצרטים בגליל בניצוחה של עדה פלג.  המקהלה הופיע גם באולם הנרי קראון בירושלים בקונצרט עם התזמורת  הקמרית הקיבוצית-נתניה, קונצרט ששודר ישירות ברחבי אירופה והעולם במסגרת שירות השידור האירופאי.
חזרות המקהלה מתקיימות מדי שבוע בבית העם בבית יצחק. כמקהלה אזורית מקבלת המקהלה תמיכה מהמועצה האזורית עמק חפר ומשתתפת באירועים של הקהילה בעמק. בשנים האחרונות זכתה המקהלה להכרה מהמדינה, והיא נהנית גם מתמיכת משרד התרבות, המדע והספורט.

מנהלת המקהלה: נאוה קוברסקי טל: 054-6433640