אודות - כתבו עלינו

גוספל רוק עם מקהלת עמק חפר

הפרק השלישי הוקדש לשיתוף פעולה, הזוי על פניו, אך מפתיע בהעזתו במקוריותו, בין "היהודים" למקהלת עמק חפר - ארבעים זמרים לבושים בברדסים חומים, עם מצנפות ראש מחודדות סטייל קו קלוקס קלן, בניצוחו של לבן שיער אחר, שמעון לבטוב.
העיבודים למקהלה של ערן מיטלמן, יהודי לשעבר, יצרו גוספל רוק שכמותו אי אפשר לשמוע אפילו בכנסיות הארלם. תחילה עם "What About You" (מ"פורטה") בשירתה של שחף; בהמשך עם פטרובר בבלדה "You Gotta Leave Me" (מ"פחד מוות"), כשהמקהלה מעניקה תוספת כוח לצווחת הסיום המתגברת; ולסיום בהמנונים "עידן האלוהים", "המאה העשרים" ו"מחפש תשובה" (וגם "עוד ארון אחד", ההדרן האחרון בהחלט), שהתפתחו למזמורים גרגוריאניים-גותיים, עם מעמדי סיום ווקאליים מרשימים ומלאי הוד ותמונות ויזואליות מרהיבות ויוצאות דופן, בהן נצבעה הבמה בכתמי צבע מאובחנים ומתוחמים, יפים להפליא.

בהחלט חוויה כפולה - לאוזן ולעין.
בהחלט חוויה של פעם בחיים.

 פורסם  ב"הבמה", אוגוסט 2010



29 באוקטובר 2008
מקהלת עמק חפר
 
מקהלת עמק חפר פועלת זה שנים רבות באיזורה וברחבי הארץ ובשנים האחרונות בניצוחו של המנצח והמוסיקאי שמעון לב טוב.  זוהי מקהלה איכותית , בהרכבה זמרים חובבים בעלי מוסיקליות וקולות מצויינים והרפרטואר שלה – רב גווני , חובק מוסיקה ווקאלית  לתקופות וסגנונות ומקיימת הופעות איכותיות – מקהלתיות ובשילובה בקונצרטים אינסטרומנטלים .
 
ייחודה בולט גם בשילוב וקליטת זמרים צעירים המתפתחים לדרגת זמרי מקהלה מעולים והדבר מוצא את ביטויו בביצועיה היפים , העדינים וברמה מוסיקאלית גבוהה ובפעילויותיה הרבות .
 
שמעון לבטוב – מנצח המקהלה – הצליח בפרק זמן קצר לקדם את המקהלה ולהביאה להישגים ברמות גבוהות , ושילובה של המקהלה בפעילות תרבות המוסיקה בארץ – בולטת.
 
בסיוריה האחרונים בחו"ל זכתה המקהלה להישגים גבוהים , לקבלת פרסים ולייצוגה של ישראל ותרבותה  בארצות בהן ביקרה והופיעה בהצלחה.
 
לאחרונה השתתפה המקהלה בתחרות מקהלות מעורבות א- קאפלה במסגרת פסטיבל שבועות באבו גוש ועמדה בכבוד במשימה זו , ואף זכתה לאהדת הקהל ולציוני השופטים.
 
על כל אלה – אנו ממליצים בחום על הענקת זכאות למקהלה זו לקבלת תמיכת מינהל התרבות.
 
בכבוד רב
 
מרדכי שלף
מנהל התחרות

עמותת הידידים  לתרבות ומוסיקה באבו גוש והרי יהודה


14.9.08

אל: המדור למוסיקה במנהל התרבות
מאת: מיה שביט
הנידון: מקהלת עמק-חפר


שלום רב,
בשמחה אני באה להמליץ על מקהלת עמק-חפר בניצוחו של שמעון לבטוב, כמועמדת ראויה לקבלת תמיכה מהמדור.
קל לי להעריך היום את הישגיה של מקהלה זו, מאחר ושימשתי כמנצחת המקהלה לפני שהקמתי את מקהלת "העפרוני".
מאז שהפסקתי את עבודתי עם המקהלה, היא עברה ידיים של כמה מנצחים וחוותה תהפוכות הן מבחינת ההישגים האמנותיים והן מבחינת כיווני הרפרטואר. עם זאת – עד לכניסתו של שמעון לב-טוב לא חלה בה כל התקדמות משמעותית.
מאז שששמעון נכנס לעבודה אני עוקבת אחר ההתקדמות ומשנה לשנה אני מציינת לעצמי שהוא משיג את הבלתי אפשרי, כשתחת ידיו נמצאת מקהלת חובבים רב-גילית כמוה יש רבות בארץ, והוא מביא אותם כל שנה לשיאים חדשים. אין ספק ששמעון הוא מנצח מאד מיומן וכשהמקהלה נענית לו – ההישגים לא מאחרים לבוא.
אני ממליצה בחום על המקהלה הזאת ועל מנצחה, כראויים לתמיכה לא רק בכסף אלא גם בהכרה של מוסדות התרבות בארץ.


בברכה,
מיה שביט


יו"ר "הלל"
ארגון המקהלות בישראל


11.09.2008

מקהלת עמק חפר

מקהלת עמק חפר השתתפה בשלושה פרוייקטים גדולים שהתקיימו בחמש השנים האחרונות ביחד עם "קלאסיקה ישראל – חדרה" בניצוחי. פרוייקטים אלה כללו ביצועים של "מיסת נלסון" מאת היידן, "רקוויאם" מאת מוצארט ולאחרונה "המיסה הגדולה" בדו
מינור מאת מוצארט.

ללא ספק יצירות ענק אלו דורשות רמה טכנית ורמה מוסיקלית מן הגבוהות ביותר מזמרי המקהלה. יש לציין כי מקהלת עמק חפר עמדה בשלושת המשימות הנ"ל בהצלחה רבה והפגינה רמות ביצוע
גבוהות מאד.

האזנתי מספר פעמים גם להופעות אקפלה של המקהלה אשר בהן הציגה בדבקות, ברעננות ובנאמנות לסגנונות השונים רפרטואר נרחב
מכל התקופות ברמה בינלאומית גבוהה ביותר.

בהכנות לפרוייקטים הגדולים הייתי נוכח גם בחזרות ובאימונים של
המקהלה בהדרכתו של המנצח שמעון לבטוב. מר לבטוב הוא אחד ממנצחי ומאמני המקהלות הטובים ביותר בארצנו. אישיותו הנעימה והרצינית ועבודתו היסודית מלכדים בשנים האחרונות את זמרי המקהלה לאחד הגופים המוסיקליים החשובים התורמים כה רבות
לפעילות התרבותית שלנו.


עמרי הדרי
מנהל מוסיקלי ומנצח
קלאסיקה ישראל – חדרה
www.hadarimaestro.com 


                    
 
לשמעון לבטוב                                                                                                 15.1.05
לכל מי שטרחו למען הקונצרט
ולכל הזמרים במקהלת עמק-חפר המורחבת ומקהלת ווקליזה.

בשם ארגון המקהלות, אך לא פחות בשמי שלי, אני מבקשת להודות לכם על הקונצרט הנפלא ולברך את כולכם על הישג מוסיקלי-תרבותי ברמה שלא כל יום זוכים לשמוע כמותה, ומול אולם גדוש במאזינים נלהבים בזמן שמעט קונצרטים מצליחים למלא את האודיטוריום הזה.

אחזור כאן על משפט שאמרתי באזני כמה חברים, ואף אסביר אותו.
אמרתי שנפל דבר בעולם המקהלות בישראל.
כוונתי היתה שנחצה הקו המסורתי האומר שבישראל יש מעט מקהלות חובבים טובות, שהן מקהלת האיחוד, מקהלת הקיבוץ הארצי, הקאמרית רמת-גן, הקאמרית תל-אביב ומקהלת הגליל העליון.
הוכחתם בקונצרט זה שיש עוד מקהלה שמצטרפת ל'מועדון' הזה, בזכות ולא בחסד. הוכחתם שאתם ראויים לעמוד על במות קונצרטים מכובדות ומאחרי תזמורות מקצועיות.
אולי אחטא לאמת אם לא אציין עוד כמה מקהלות שלאחרונה הוכיחו רמה גבוהה ורצון להרים רף: הקאמרית טבעון, "מעיין", "מגידו", "יואב", "שחר" שלא לדבר על מקהלות הנשים "נעמה" ו"המיולה".
בסך הכל מגמה מבורכת לכולנו.

אבל לכם מותר היום לחגוג בגדול בשל עמידתכם היפה והבוטחת בקונצרט הזה. שמעתי קוליות נפלאה, סולם דינמי עשיר עם פיאניסימו נפלא ופורטה שבו קולות הסופרן אינם צועקים.
והיה חשמל היה באוויר לכל אורך הקונצרט!

יש לכם במה להתברך, ואני בטוחה שעוף-השמיים יישא את הקול...

שלכם
מיה שביט

הלל, ארגון המקהלות בישראל.