המנצח - שמעון לבטוב

שמעון לב טוב המנצח והמנהל המוסיקלי

דרכו המוסיקלית של שמעון לבטוב החלה כזמר במקהלת הבנים המפורסמת של הקאפלה בסנט-פטרסבורג שברוסיה.  את לימודי המוסיקה השלים באקדמיה למוסיקה של סנט-פטרסבורג, שם קיבל את התואר השני בניצוח ובהוראת מוסיקה. עד עלייתו ארצה בשנת 1990 ניצח על המקהלה הייצוגית של המכללה למורים למוסיקה בסנט-פטרסבורג וריכז בה את מגמת הניצוח.
בנוסף למקהלה הקאמרית עמק חפר, שמעון לבטוב מכהן כמנצח וכמנהל מוסיקלי של המקהלה האזורית "יואב" ומקהלת מעורבת של תיכון "אלון" המונה 80 בני נוער, אותה הקים ב-1997.
בשנים האחרונות, מר לבטוב לימד שירה בבית ספר לשירת המקהלה במכללת לווינסקי, וכיהן כמנצח המקהלה האורטורית של האקדמיה למוסיקה על שם בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל אביב בשנה האקדמית 2010. בין יתר עיסוקיו, מר שמעון לבטוב מוזמן לשפוט בתחרויות ובפסטיבלים בינלאומיים למקהלות.
המקהלה הקאמרית עמק חפר ומקהלות נוספות בניצוחו של שמעון לבטוב בצעו קונצרטים רבים עם תזמורות מהמובילות בארץ, והופיעו בפסטיבלים בארץ ובחו"ל:  באבו גוש, ב"שירת הימים", בפסטיבל עכו, בפסטיבל למוסיקה בת זמננו בתל אביב, בפסטיבל בינלאומי ב-Llangollen  שבווילס-אנגליה, בפסטיבל במלאת 300 שנה לסנט- פטרסבורג ברוסיה, ובפסטיבל קודאי בהונגריה, שבו ניצח על ביצוע חגיגי של "מיסה ברוויס" מאת קודאי, בשיתוף מקהלות מיפן, מהונגריה ומישראל.